صفحه اصلی > بایگانی مطالب سایت >

 

 

بایگانی سخن هفته

 

ردیف

گوینده

سخن

منبع

تاریخ درج

11 امام خامنه ای

   نگاه به هنر اسلامی و سینمای دینی باید نگاهی بلندمدت و همراه با برنامه‌ریزی دقیق و امید به آینده و بهره‌گیری مناسب از ابزار هنر برای تأثیرگذاری حداكثری باشد.

دردیدار دست‌اندرکاران جشنواره‌ فیلم عمار (1 اسفند 1391)

27 دی 1393

10 امام خامنه ای

   فرهنگ هويّت يك ملّت است. ارزشهاى فرهنگى روح و معناى حقيقى يك ملّت است. همه چيز مترتّب بر فرهنگ است. فرهنگ حاشيه و ذيلِ اقتصاد نيست، حاشيه و ذيلِ سياست نيست، اقتصاد و سياست حاشيه و ذيل بر فرهنگند؛ به اين بايد توجّه كرد.

درديدار اعضای شوراى عالى انقلاب فرهنگى ( 19 آذر 1392 )

23 بهمن 1392

9 امام خامنه ای

   هنر دينى آن است كه بتواند معارفى را كه همه اديان - و بيش از همه، دين مبين اسلام - به نشر آن در بين انسانها همت گماشته‌اند و جانهاى پاكى در راه نشر اين حقايق نثار شده است، نشر دهد، جاودانه كند و در ذهنها ماندگار سازد.

در ديدار جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر ( 1 مرداد 1380 )

19 مهر 1391

8 امام خامنه ای

   امروز شما ببينيد وسايل تبليغ در دنيا چقدر متنوع شده... امروز اينترنت و ماهواره و وسايل ارتباطىِ بسيار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جاى دنيا مى‏رسد. ميدان افكار مردم و مؤمنين، عرصه ‏ى كارزار تفكرات گوناگون است. امروز ما در يك ميدان جنگ و كارزار حقيقىِ فكرى قرار داريم. اين كارزار فكرى به هيچ‏ وجه به زيان ما نيست؛ به سود ماست. اگر وارد اين ميدان بشويم و آنچه را كه نياز ماست - از مهمات تفكر اسلامى و انبار هاى معارف الهى و اسلامى- بيرون بكشيم و صرف كنيم، قطعاً بُرد با ماست؛ ليكن مسأله اين است كه ما بايد اين كار را بكنيم.

در ديدار علما و روحانيون كرمان(11 اردیبهشت 84)

12 شهریور 90

7 امام خامنه ای

   به صرف توهم اين كه حالا اين كار مصلحت دارد، دستشان را، يا قلمشان را، يا وبلاگشان را آزاد نكنند كه هر چه به دهنشان آمد، آن را بگويند؛ اينجور نيست، چون وسائل مدرن امروز همه مشمول همين حكم است. يعنى خواندن وبلاگ هم مثل خواندن كاغذ است، كتاب است، نامه است، مثل شنیدن حرف است. استماع غيبت شامل همه‌ى اينها ميشود؛ يعنى ملاك استماع در اينها وجود دارد مسلّماً.

جلسه درس خارج فقه(7 دی 89)

24 اردیبهشت 90
6 امام خامنه ای

    عزيزان من! شرط اصلى فعاليت درست شما در اين جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى جنگ نرم، يكى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش نگاه خوشبينانه و اميدوارانه است. نگاهتان خوشبينانه باشد. ببينيد، من در مورد بعضى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان به جاى پدربزرگ شما هستم. من نگاهم به آينده، خوشبينانه است؛ نه از روى توهم، بلكه از روى بصيرت.

بیانات در دیدار دانشجویان و نخبگان علمی (4 شهریور 88)

3 اسفند 89
5 امام خامنه ای

    هنر را مغتنم بشماريد و در جهت اسلامى به كار ببريد. هنر را با معيارهاى اسلامى ياد بگيريد و ياد بدهيد و آن را به كار ببريد، تا بتوانيد مفاهيم و ارزشهاى الهى و اسلامى را به مردم نشان بدهيد. امروز دنيا محتاج حقايق اسلامى است. اين آفتاب درخشان مفاهيم قرآن و معرفت قرآنى، امروز در دنيا مورد احتياج ملتهاست.

بيانات در ديدار با گروهى از خانواده‏هاى شهدا و جانبازان و... و دانشجويان دانشگاه هنر(1 آبان 70)

12 آذر 89
4 امام خامنه ای

    جنگ، جنگ اراده‌هاست؛ جنگ عزمهاى راسخ است؛ هر كه عزمش بيشتر بود، او برنده است.

بيانات در ديدار اعضاى مجلس خبرگان رهبرى‌

25 شهریور 89

3 امام خامنه ای

    يك اشكالى شد كه چرا كالاى فرهنگىِ مناسب با عدالت توليد نميشود. اين اشكال ما هم هست؛ كاملاً درست است. كالاهاى فرهنگىِ توليدى ما رسا نيست. با اينكه ما هنرمند خوب داريم، نويسنده‌ى خوب داريم، بازيگر خوب داريم، اما نمايش متناسب با خواسته‌هاى فرهنگى‌مان كم به وجود مى‌آيد. لازم است مديريتهاى فرهنگى يك مقدارى در اين زمينه‌ها بيشتر كار كنند.

بيانات در ديدار دانشجويان  - 1 شهریور 89

8 شهریور 89

2 امام خامنه ای

   كسانی كه در این میدان جهاد فرهنگی حضور دارند باید حق جهاد را بجا آورند و آن گونه كه شایسته است به ترویج ارزشهای دینی و واقعیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بپردازند.

دیدار دست اندركاران تولید و انتشار كتاب «دا»-20 اردیبهشت 89

27 اردیبهشت 89

1 امام خامنه ای

   جنگ نرم؛ راست است، اين يك واقعيت است؛ يعنى الان جنگ است... بايستى قالب را خوب انتخاب كنيد و هنر را بايستى تمام عيار توى ميدان بياوريد؛ نبايد كم گذاشت، تا اثر خودش را بكند.

دیدار شعرا با ایشان - 14 شهریور 88

10 آذر 88

 

 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.