صفحه اصلی > هدایای سایت > فیلم و نماهنگ >

 

 

موضع مستحکم احمدی نژاد درباره ولایت فقیه و نقش کلیدی مقام معظم رهبری (در گفت و گوی ویژه خبری 25 اردیبهشت 90) + دانلود فیلم و صوت


پس از وقایع تلخ ابتدای اردیبهشت 90 و تشکیک در ولایت پذیری رئیس جمهور مردمی ، دکتر احمدی نژاد در پایان برنامه گفت و گوی ویژه خبری مورخ 25 اردیبهشت 90 که به موضوع مهم ترین مسائل کشور پرداخته بود ، با موضع گیری قاطع و مستحکم در موضوع ولایت فقیه و شخص مقام معظم رهبری و بیان علاقه شخصی و اعتقاد کامل به ایشان ، سبب دلگرمی مجدد امت حزب الله و کوری چشم دشمنان طمع ورز و فرصت طلب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ناب اسلامی ، در ده دقیقه انتهایی این برنامه، احمدی نژاد با بیان این که هر ملتی می خواهد که عالمترین ، شجاع ترین ، متقی ترین و مردمی ترین شخص بر آنان رهبری کند ، به بیان ویژگی های « نظام ولایت فقیه » پرداخت و پایه های این نظام را « امام » و « امت » دانست که رابطه بین این دو عشق و محبت است و هر دو با هم مأموریت اجرای عدالت را برعهده دارند.

وی ولیِ بی امت را دست بسته (مانند امیرالمؤمنین علی (ع) ) و امّت بی ولی را سرگشته و متفرق نامید و ولی فقیه را ثمره 1400 سال تلاش معصومین (ع) و علما دانست که در نظام جمهوری اسلامی به ثمر نشسته و متعلق به همه 75 میلیون ایرانی است ، مگر آن که کسی با اصرار فراوان خود را از زیر این چتر اطمینان بیرون اندازد.

وی موفقیت های نظام ولی فقیه را بی بدیل و معجزه آسا خواند و لزوم معرفی این الگو به جهان را یادآور شد و وجود ولی فقیه را سبب آن دانست که در جمهوری اسلامی ایران هیچ بن بستی وجود نداشته و افزود همواره کسی برای رفع ایرادات و اختلافات وجود دارد.

او پس از یادآوری شرح صدر و روشن فکری مقام معظم رهبری ، بر اساس روایتی از پیامبر که فرموده اند : « انا و علی ابوا هذه الامة » ، ولی فقیه را پدر جامعه دانست و افزود کسی دلسوزتر و مهربان تر از ولی فقیه برای جامعه نیست.

رئیس جمهور با بیان این که دولت در مسیر ولایت است و با طرح این نکته که کمک کردن به ولی بر اساس روایت امیرالمؤمنین (ع) ؛ « اعینونی بورع و اجتهاد » ، با پرهیزگاری و تلاش همه جانبه محقق خواهد شد ، افزود تعیین مسیر و مشخص کردن خطوط توسط رهبری صورت می پذیرد و برای اجرای آن دولت و همه ملت باید تلاش بی وقفه ای نمایند.

 

جهت دریافت فیلم و صوت کامل این بخش از گفتگو از لینک های زیر استفاده نمایید.

دانلود فیلم به مدت 11 دقیقه و با فرمت WMV ( حجم فایل: 6.4 مگابایت)

دانلود صوت به مدت 11 دقیقه و با فرمت MP3 ( حجم فایل: 2.5 مگابایت)

 

امید که خداوند همه ما را در مسیر هدایت الهی ثابت قدم نگه داشته و در آزمون های انقلابی بودن و ولایت مداری سربلندمان سازد و عاقبت امرمان را ختم به خیر نماید. ان شاء الله.

 
 

 


 

© کلیه حقوق این پایگاه و محتوای آن متعلق به مؤسسه هنر ناب اسلامی بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.